11.11.13

BU ÇİÇEĞİ DAHA ÖNCE GÖRDÜNÜZ MÜ ?Hafta sonu anneme gittiğimde balkonunda farklı bir çiçek gördüm . İlk başta dalların arasında gördüğüm bu düğme şeklinde çiçeği süs zannedip annemin saksıya tutturduğunu düşünmüştüm. Çünkü annem genelde çiçek saksılarını minik şeylerle süsler. Meğerse çiçeğin kendisi bu şekilde açıyormuş adı da 'Damat Bohçası ' ymış. Anneme de çok sevdiğimiz bir komşu teyzeden gelmiş. Ben daha önce hiç görmemiştim ve sizlerle de paylaşmak istedim içinizde bilen var mı diye :) Tomurcukları da paket şeklinde resmen damat bohçası gibi açılıyor zamanla :) Tek kötü özelliği ise hoş bir kokusunun olmaması bu da çok ilginç geldi bana . Güzel bir çiçek ama kokusu fena . O yüzden balkonda ikamet ediyor.

7 yorum:

 1. Çok ilginç gerçekten.
  Ben de ilk kez gördüm !

  YanıtlaSil
 2. Hakikatten, ilk kez görüyorum ben de, öğrenmiş olduk çok değişik açıyormuş:) Güzel bitki:) Anneler bilir, bulur zaten böyle enteresan bitkileri, benim annem de çook meraklı:))) Paylaşım için çok teşekkürler. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 3. Ben küçükken bizde de vardı polis rozeti derdik biz ama kendisi bir leş kaktüsü yani stapelia türü adı üstünde onun için kokuyor;))

  YanıtlaSil
 4. görüntüsü çok güzel bende ilk defa gördüm enterasan bir çiçekmiş....

  YanıtlaSil
 5. hiç görmedim çiçeklere meraklı olmama rağmen, çok güzelmiş, bayıldım.

  YanıtlaSil
 6. ! Hi friend! ... Is a very strange flower! ...! But is very cute indeed! ... Very cute!
  know someone told me the best of life is free! .... right now are cute and free!
  kisses my beautiful friend!

  YanıtlaSil
 7. Benimde var.. damat bohçasi yada polis rozeti derler. Ne koktuğu önemli değil .. hastasıyım

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için çok değerli!
Sevgiyle kalın...
Zeynep